FEDOR 9 mesiacov

Deviaty mesiac som oslávil vo vojenskom výcvikovom priestore Lešť na KEMP-e 2010, na Vojensko-brannom cvičení pre stredoškolákov. Maminka vraví, že ja som KEMP-ov mladší "brat", že najprv mala KEMP a teraz má mňa. Nechápem ale nevadí. Preukázal som svoju vytrvalosť a odhodlanie zabojovať o každú osobu, ktorá je ochotná ma nosiť a inak hýčkať, len aby som nemusel sedieť v kočíku. 


FEDOR 8 mesiacov

Konečne mám 8 mesiacov a pri tejto príležitosti ma naši zapísali 5. 5. 2009 do školy. Vraj sa mám naučiť po anglicky. Taká teta, že Helen Doron www.helendoron.sk je fajn len ako dobre, že nič nemusím robiť iba počúvať. Maminka chodí so mnou tak som zvedavý koho to skôr prestane baviť :). Doma si krátim chvíle hryzením Teórie pravdepodobnosti. Celkom je chutná. A ešte to čo počúvam v škole tak musím aj doma a aj v aute. Musím povedať, že v aute je to fajn lebo sa pri tom dobre spí :).

 


FEDOR 7 mesiacov

Je to už tak 5. 4. 2010 som mal 7 mesiacov. Vážim vyše 10 kg a veľký som ako  12 mesačnýZa posledný mesiac som urobil riadne pokroky. Síce plazím len dozadu, ale pohybujem sasamostatneeee. Našim skončili sladké chvíľe odkladania na posteľ. Ha ha ha. Konečne budú v strehu.  Plazím sa  aj v spánku. Maminka sa snaží dávať mi to divné jedlo, ale veľmi mi nechutí. Veď ja som predsa mliečniak prvej triedy. Rastie mi tretí zub. Zvládam to hrdinsky horšie je to s maminkou. Strašne trpí. Všetko ma zaujíma, všade chcem byť a všetko vidieť. Rastie zo mňa nebojácny chalanisko menom ZVEDAVSON.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


FEDOR 6 mesiacov

5. 3. 2010 som mal pol roka.  Vážim 9,6 kg a mama sa bojí ma odmerať (kýbeľ už dosluhuje). Mám za sebou prvú zahraničnú cestu (k babke a prababke na Moravu), 17. februára mi narástli  prvé dva zuby (keď sa zabudnem tak hryziem tam kde vraj nemám). Úspešne sa  prevaľujem ani nestíhajú sledovať z kade kam. Naučil som sa  do ocka a mamy kričať. Najviac keď ma vozia v nejakom kočíku.  Nechápu, že tam nechcem ležať. Sranda je to aj  v reštáurácii, obchode a na iných verejných priestranstvách. Trhám noviny, kváčem vlasy (čomu zodpovedá aj úprava maminho účesu), chytám nosy a hryziem do brady...
Ruky mám dlhé ako malá chobotnica čím úspešne trénujem  reflexy celej rodiny.
 
No a mama povedala, že ideme začať  s príkrmami či s čím???. Prvá  bude  nejaká mrkva a vraj sa naši tešia na tú srandu :))). 
 
Fakt už nevedia ako by sa pobavili...

FEDOR 5 mesiacov

5. 2. 2010 som mal päť mesiacov. Papanie mi asi ide veľmi dobre lebo mám už 9 kilo a 74 centimetrov. Hneď ako sa zobudím musím jesť a keď idem spať zase musím jesť a ešte medzi tým musím jesť. Maminka chodí teraz celý deň v pyžame lebo stále len ležím a jem. No čo mám robiť keď mám stále hláááád.... Započul som, že maminka mala ísť do nejakej práce ale nakoniec povedala, že kto by ma tak dobre choval a našťastie nikam nešla. Neviem čo by bezomňa robila??? Už sa kúpem vo veľkej vani lebo kýbel sa nejako zmenšil a je mi v ňom strašne tesno. No a maminka ma zobrala medzi nejakých čudných ľudí. Nič som im nerozumel. Hovorili vraj po anglicky. Vraj je to, že Helen Doron angličtina. No neviem...


FEDOR 4 mesiace

5. januára 2010 som mal štyri mesiace. Vraj som nejaký veľký lebo maminka mi hovorí maco. Ževraj mám už 8,5 kila. No neviem kde by som ich zobral? Tento kýbel mi už bude zachvíľu malý. Maminka ma chce učiť vo vani plávať. Neviem či to mám rád. Vraj sa mám hýbať. Som riadny kľuďas. Jediné čo  ma vie rozhýbať je hlad. Vtedy nepoznám ani otca...

 

 

 


FEDOR 3 mesiace

Vo štvrtok 5.11. 2009 som mal tri mesiace a vonku udreli už mrazy. Mám skoro osem kilo. Maminka ma už nevládze nosiť tak vždy "ukecám" ocka a on sa obetuje. Asi sme chudobní lebo nemáme doma televízor tak rodičia "čumia" stále na mňa. 


FEDOR 2 mesiace

Vo štvrtok 5.11. 2009 som mal dva mesiace. Asi možno aj šesť kilo. Začínam už diskutovať a vydávať také všakovaké zvuky. Od šiesteho týždňa chodím na nočník lebo mokrý zadok teda nie je nič príjemné.  Pri obliekaní trpím ako malý slon. Hlad prejavujem takým agresívnym spôsobom, že by niekto skúsil ma  kŕmiť len každé tri hodiny:)? V noci sa budím skoro už len raz a ráno robím ockovi budíček, no a potom si ešte s mamou pospíme aj do desiatej. To nám nosia poštu a minule sa poštárka opýtala, že či je doma pán FEDOR HALÁS, že má pre neho doporučený list tak som sa jej predstavil. Bolo mi to smiešne. 

 

FEDOR 1 mesiac

 

V pondelok 5.11.2009 som mal mesiac. Pribral som už na päť kilo. Prvá vec, z ktorej som vyrástol je čiapka čo  som mal na cestu z pôrodnice. Sací reflex mám riadny a spací režim parádny. Keď spím ja tak aj maminkaJ. (zatiaľ)


prišiel ku nám FEDOR

Narodil som sa v sobotu 5.9.2009 o 17,30 v pôrodnici. Vážil som 3600 g a meral 52 cm. V pôrodnici som strávil s maminkou 5 dní lebo som veľmi chudol tak ma nechceli  pustiť domov. Asi sa mi veľmi nechcelo vyliezť von lebo zrazu ktosi na mňa strašne skočil a už som bol v tej zime.


LUJZA 17 mesiacov

V nedeľu 12. januára 2014 som mala 17 mesiacov. Som riadna šikulka. Behám a 100/6 ani autíčko na diaľkové ovládanie ma nepredbehne. Znížíla som počet plienok na minimum a ani mláčky už tak veľmi nerobím. Naši skoro konečne pochopili kedy ma majú dať na nočník. No a na "veľkú" si už nosím nočník sama. Zase až taký spoľah na nich nie je :). Vo svojich 17 mesiacoch som si vybojovala svoje prvé auto. Viď foto. Keď jazdí FEDOR prečo by som nemohla aj JA -  to je ďalšie slovo, ktoré mi ide veľmi dobre a hlavne keď sa ocko spýta, že kto to vyparatil tak ja hrdo kričím, že JA. FEDOROVI nastali krušné chvíle rodičia mu musia chodiť na pomoc lebo sa mi nevie ubrániť keď sa celá na neho ovalím. Jediné čoho sa bojím je môj vlastný tieň. Keď mi začne stúpať po nohách tak neviem čo mám robiť. Baví ma zbierať špaky po ceste a nákupy asi budú tiež mojou veľkou záľubou. A ozaj začala som jazdiť na vláčiku aha: www.youtube.com/watch?v=1cMAZ6WozVs. Mám zmysel pre srandu a milujem hudbu. Najlepšia hračka je ockov mobil a diaľkový ovládač od televízora. 
 

LUJZA 16 mesiacov

 
Vo štvrtok 12. 12. 2013 som mala 16 mesiacov. Vážim 10,5 kila a meriam 78 centimetrov. Som riadna výmyselníčka. Okrem toho, že som začala chodiť (dôkaz máte tu https://www.fedoralujza.sk/videovinky/ ) tak sa zlepšujem v šetrení látkových plienok. Vydržím už celú noc a ráno sa zobudím so suchou plienkou :). Keď mi treba tak maminku zobudím aj o pol noci. Aj cez deň by mi to už išlo len maminka cez deň sem-tam nechápe prečo mám nervy a pochopí až keď utiera mláčku. Trochu som sa sekla v rozprávaní a všetko je teraz bova. Pred mesiacom to bola len voda. Dôležité je, že ma rozumejú a  keď nie tak vidia ten cirkus aký viem spraviť :).

LUJZA 7 mesiacov

V utorok 12. 3. 2013 som mala 7 mesiacov. Vážim 9 kilo to čo som nepribrala minulý mesiac tak som stihla teraz. Mám sa skvelo. Prišla som na to, že maminka je maminka a keď ju nemám na dohľad tak mi je to tak ľúto až z toho plačem. Minule som ju prekvapila lebo som mávala ockovi o 100/6. Celá bola vytešená, že už kývam. Ocko jej pokazil radosť lebo jej povedal, že to už kývam aspoň týždeň a hlavne cudzím babám. A robím už aj ťapi-ťapušky :). Čo by som nepotešila rodičov. Šatka čo ma v nej maminka nosí už mi akosi nestačí a fakt je asi len do    9 kilo. Nosí ma teraz v tomto  www.africanbabycarrier.co.za/  dobre sa to žužle. Asi preto, že mi to tak chutí   ma začala maminka  čímsi kŕmiť a musím povedať, že mrrrrkva mi vôbec nechutí a brrrokolica je tieť brrr.  No a maminka nezmenila stravovanie len mne, ale už týždeň stále číta knižku od nejakej tety Mačingovej www.lahkechudnutie.sk/clanok/antonia-macingova a zázrak je, že podľa toho aj varí a horšie je, že to potom aj je a núti aj ocka a aj FEDORA. Neviem či im nie je z toho zle lebo mňa prvý týždeň nejak nadúvalo. Žeby to to bolo z tej mrrrrkvy. Inak len tak medzi nami keď mi varila prvý krát tú mrkvu tak pripálila hrniec. Odvtedy mi to radšej parí v parnom. Ten sa sám vypne keď ju zabavím.


LUJZA 6 mesiacov

Utorok 12. februára som mala pol roka. Vážim 8350 g a nejak veľa teraz  nepriberám ale som vraj riadne dlhá. Pomaly sa už nevojdem ani do ulitky, do tej, čo mi ruky drží aby som nimi v noci nerozhadzovala. Stále nemám ani jeden zub, ale nervy mám riadne. Dakedy sa to až vydržať nedá. Iba by som hrýzla aj keď nemám čím. Maminka sa teší lebo som sa začala už otáčať z brucha na chrbát. Celkom je to sranda :). Veeeelmi  rada plávam. Zobrali ma už aj do veeeeeľa vody - do bazéna.  To bolo viac vody ako vo vani. Parádne sa tam špliecha. Aj som sa riadne naglgala. Od radosti som zabudla zatvoriť ústa. Maminka musela začať cvičiť lebo ju bolí chrbát tak ma nechala kočíkovať tete Lobelke www.lobelka.sk  a cvičí s takým lanom je to voľajaky sm-system či čo??? https://www.smsystem.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=59&lang=cs. Inak sa mám fajn ocko ma vytrvalo nosí na rukách. No veď čo by ibak robil :).

 

 


LUJZA 5 mesiacov

V sobotu 12. 1. 2013 som mala už 5 mesiacov :). Ako môžete vidieť moja najväčšia zábava je papať si ručičky. Každý komu idú zuby ma pochopí. Mám z toho riadne nervy. Inak som stále kľudná veď ručičky mám stále so sebou. Naši sa snažia a dávajú mi do úst všelijaké také "oné" hovoria tomu hryzátka, ale aj tak najlepšie hryzátko má iba maminka. No vážim menej ako FEDOR v mojom veku iba 8200 g ale to preto, že ja som predsa baba. A konečne ma už dali aj do veľa vody. Hovoria, že do vane. Kýbel je fajn, ale nedovolia mi v ňom rozhadzovať ručičkami lebo vraj musia potom vytierať podlahu v celej spálni. Keď tá voda táááák parádne špliecha.


LUJZA 4 mesiace

Utorok 12. 12. 2012 som mala presne 122 dní - čiže 4 mesiace :). Kopec snehu nasnežilo. Meriam 68 cm a vážim okolo 7500 g. Maminka má čo nosiť. Keď ale stále papám a papám ešte, že mám čo :).  Som riadna veselá kopa. Rehocem sa o 100/6 no a rozprávam a rozprávam len sa všetci tvária, že nevedia čo. Z večera do rána som tak rýchlo podrástla, že si nemám čo obliecť.  Zistila som, že mám ručičky a rada si ich obzerám no a strčím si už aj nohu do úst. Riadna sranda je to. 


LUJZA 3 mesiace

Dnes 12. 11. 2012 mám tri mesiace mám už vyše 6200 g. Som riadna baba :). Maminka mi začala dávat volajaké veľké plienky. Hovorí, že látkovky. Poslednú nedeľu som však plienku mala iba na von. Doma si chodím s holým zadkom :). Ešte, že ma dávajú na nejakú špeciálnu podložku lebo na tejto fotke som sa akurát pocikala. Keď som sa akurát zobudila... komu by sa chcelo vydávať nejaké signály... Inak naši majú už od minulých vianoc televízor tak mám aspoň pokoj a nečumákujú toľko na mňa :) alebo áno?


LUJZA 2 mesiace

V piatok 12.10. 2012 som mala 2 mesiace. Oslávila som ich na pohotovosti. FEDOR čosi dovliekol zo škôlky, no radšej Vás ani nejdem strašiť. Vážim 5500 gramov a veľmi mi chutí. Začínam komunikovať s ocinkom a keď sa mi chce tak aj s maminkou. Pekne dvíham hlavu veď sami posúďte :).  V noci sa nebudím vôbec. Maminka mala s tým nejaký problém tak musím jesť keď ma zobudí. Len ma potom  tlačí brucho a kým ma nedajú na nočník tak strašne vzdychám kým sa konečne niekto zobudí. Len keď celú noc nejem, tak  sa cez deň neviem dojesť no            a potom jem toľko veľa, veľa, že sa z toho viem riadne povracať :).

 


LUJZA 1 mesiac

V stredu 12. 9. 2012 som mala mesiac. Vypapala som sa na 4800 g pribrala som 1560 g za prvý mesiac.  Maminka ma balí do takej perinky hovorí jej Ulitka, takže netrepem ručičkami a spím kde ma položia. No a dávajú ma na  nočník  a veľmi sa tešia keď sa do neho vycikám :)))


prišla ku nám LUJZA

Narodila som sa v nedeľu 12.augusta 2012 o 4,47 v pôrodnici. Vážila som 3440 g a merala 51 cm. V pôrodnici som strávila   s maminkou 3 dní lebo nám išlo všetko super. Cesta cez tunel ako to FEDOR nazval bola riadne rýchla. Stihla som to za štyri hodiny a to aj s cestou do pôrodnice. 


Kontakt

FEDORaLUJZA


LUJZIN slovník

mama                hoe - hore     

havo                  doe- dole

autn - auto        delo - dole

katta- katka       ja - JA

bova - voda    

átn - ocko

tatn - tato

bá - bác

bejby